Dzień dobry wszystkim. Drodzy blogowicze – chciałbym podzielić się z Wami pewnym tematem. Mój Tata posiada halę, gdzie trzyma towary do hurtowni oświetlenia. Poprosił mnie jakiś czas temu, abym poczytał i zaznajomił się z tematem bram szybkobieżnych.
Zależało mu na kilku najważniejszych rzeczach:
- oszczędność energii
- bezpieczeństwo
- usprawnienie wyładunków / dostaw
To najważniejsze rzeczy, choć mówił jeszcze o wielu innych. Przyznam, że na początku w ogóle nie wiedziałem o co chodzi – w czym te bramy szybkobieżne są takie wyśmienite. Jednakże po zaznajomieniu się z tematem zauważyłem, że faktycznie idealnie one nadają się pod takie przedsiębiorstwa jak mojego taty.
Problem pojawił się jednak z montażem. Znalazłem firmę, która oferuje atrakcyjną cenę, jednak nie oferuje montażu. Absurd jakiś prawda? A może to standardowa procedura, chociaż nie wydaje mi się. Zacząłem jednak szukać informacji i czytać o tym, czy sam jestem w stanie zamontować taką bramę. Całe szczęście na jednym z forów otrzymałem firmy, które kompleksowo podchodzą do sprawy i można u nich zamówić takie bramy z montażem.
Pytanie tylko jak dbać o nie? Czy potrzebne są jakieś dokładne procedury? Czy jest w ogóle coś takiego jak pielęgnacja takich bram (oczywiście chodzi mi o elementy ruchome -> czyli te szyny / mechanizmy, na których bramy chodzą).
Proszę o podpowiedzi w komentarzach 🙂
Takie sprawy należny przekazać w ręce specjalistom. Nie ma co kombinować, oszczędzać i przeliczać każdej złotówki, bo później koszty poprawek przewyższą pierwotną cenę materiału z montażem.
…taka prawda.
A porządna firma zawsze ma opcję montażu i to ich powinieneś pytać o kwestię – jak to nazwałeś – pielęgnacji bramy.
Ok, dzięki za odpowiedź. Zdecydowałem się na jedną firmę – póki co wygląda to profesjonalnie 🙂
Mariusz ma rację. Musisz znaleźć firmę, która ogarnie wszystko.